بایرون کرمان گردشگری دهستان گوغر بافت

بایرون: کرمان گردشگری دهستان گوغر بافت گردشگری بهار کرمان

گت بلاگز اخبار اجتماعی زنان، هفت درصد جمعیت معتادان کشور را تشکیل می‌دهند

مشاور امور زنان در ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به زیاد کردن شیوع شیشه در بانوان ایرانی در سال‌های گذشته، اعلام کرد: امروز حدود هفت درصد از معتادان کشور را

زنان، هفت درصد جمعیت معتادان کشور را تشکیل می‌دهند

زنان، هفت درصد جمعیت معتادان کشور را تشکیل می دهند

عبارات مهم : اعتیاد

مشاور امور زنان در ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به زیاد کردن شیوع شیشه در بانوان ایرانی در سال های گذشته، اعلام کرد: امروز حدود هفت درصد از معتادان کشور را زنان تشکیل می دهند.

به گزارش ایسنا، فیروزه جعفری اعتیاد را اختلالی روانپزشکی معرفی کرد و گفت: عنوان ژنتیک همواره در اختلالات روانپزشکی نقش پر رنگ و مهمی دارد؛ به طوری که کسانی که در خانواده خود فرد معتاد دارند، همواره در معرض اعتیاد هستند.عوامل محیطی ترغیب کننده به اعتیاد در زنان، همواره از عوامل ژنتیکی مهم تر هستند.

وی با اشاره به زیاد کردن شیوع شیشه در بانوان ایرانی در سال های گذشته، تصریح کرد: شفافیت پوست، لاغری و بهینه سازی اوضاع ظاهری از جمله باورهای غلطی بود که بسیاری از زنان ایرانی را در سال های گذشته به دام مصرف شیشه انداخته بود. در حال حاضر اعتیاد همسران یکی از بااهمیت ترین عواملی است که می تواند بسیاری از زنان را در این دام گرفتار کند.

زنان، هفت درصد جمعیت معتادان کشور را تشکیل می‌دهند

جعفری که در یک برنامه رادیویی صحبت می کرد با بیان اینکه کشور عزیزمان ایران کشور ترانزیت مواد مخدر هست، تصریح کرد: به علت موقعیت جغرافیایی ایران، دسترسی به مواد مخدر در داخل کشور ساده شده است هست. امروز حدود هفت درصد از معتادان کشور را زنان تشکیل می دهند. اختلالات روانی و موضوعاتی مانند افسردگی می تواند در بروز اعتیاد موثر باشد؛ به طوری که در تمام دنیا، اعتیاد اختلالی روانی تعریف می شود که با آسیب های اجتماعی همراه است.

مشاور امور زنان در ستاد مبارزه با مواد مخدر همچنین در ادامه بیان کرد: زیاد کردن یا کم کردن نشاط اجتماعی رابطه مستقیمی با زیاد کردن یا کم کردن اعتیاد در جامعه ندارد. در حال حاضر ۱۵۶ هزار نفر از بانوان ایرانی درگیر اختلالات ناشی از مصرف مواد مخدر هستند. ستاد مبارزه با مواد مخدر با برنامه هایی دقیق و تدوین شده است در مدارس و دانشگاه های کشور با اولویت بانوان مباحث پیشگیرانه را مورد توجه قرار می دهد و نقش بسیار موثری در این زمینه ایفا می کند.

مشاور امور زنان در ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به زیاد کردن شیوع شیشه در بانوان ایرانی در سال‌های گذشته، اعلام کرد: امروز حدود هفت درصد از معتادان کشور را

واژه های کلیدی: اعتیاد | ایرانی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs