بایرون کرمان گردشگری دهستان گوغر بافت

بایرون: کرمان گردشگری دهستان گوغر بافت گردشگری بهار کرمان

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی ارزیابی مثبت موگرینی از ادامه تعلیق تحریم‌های کشور عزیزمان ایران از سوی آمریکا

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تصمیم رییس‌جمهور آمریکا جهت ادامه تعلیق تحریم‌های کشور عزیزمان ایران را مثبت ارزیابی کرد و گفت: نشست بروکسل فرصتی بود تا راجع به

ارزیابی مثبت موگرینی از ادامه تعلیق تحریم‌های کشور عزیزمان ایران از سوی آمریکا

ارزیابی مثبت موگرینی از ادامه تعلیق تحریم های کشور عزیزمان ایران از سوی آمریکا

عبارات مهم : اروپا

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تصمیم رییس جمهور آمریکا جهت ادامه تعلیق تحریم های کشور عزیزمان ایران را مثبت ارزیابی کرد و گفت: نشست بروکسل فرصتی بود تا راجع به دیگر پرسشها غیرهسته ای با کشور عزیزمان ایران گفت وگو کنیم.

به گزارش ایسنا، فدریکا موگرینی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در یادداشتی که روی وب سایت رسمی خود قرار داده هست، با اشاره به نشست روز پنج شنبه وزیران امور خارجه کشور عزیزمان ایران و سه کشور اروپایی که به سرپرستی وی در بروکسل برگزار شد، نوشت: ما روزهای حساسی را به خاص به علت تلاش هایمان جهت حفظ توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران پشت سر گذاشتیم. من روز پنج شنبه نشستی را در بروکسل هدایت کردم که در آن محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشور عزیزمان ایران و همتایان وی از سه کشور اروپایی طرف برجام حضور داشتند.

ارزیابی مثبت موگرینی از ادامه تعلیق تحریم‌های کشور عزیزمان ایران از سوی آمریکا

موگرینی در ادامه نوشت: توافق هسته ای موثر بوده، آژانس بین المللی انرژی اتمی تا کنون 9 بار این توافق را قبول کرده و این توافق جهت امنیت اروپا و تمام دنیا مهم هست. اینکه دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا روز جمعه تایید کرد که آمریکا به تعهداتش عمل می کند یعنی تمدید تعلیق تحریم های هسته ای کشور عزیزمان ایران در چارچوب برجام گامی مثبت است.

وی همچنین تصریح کرد: نشست ما در بروکسل همچنین فرصتی بود تا راجع به دیگر مسائلی که ارتباطی با توافق هسته ای ندارند از جمله اعتراض های اخیر در ایران، تنش ها در خاورمیانه و برنامه موشکی بالستیک کشور عزیزمان ایران گفت وگو کنیم. این ها مسائلی هستند که اروپایی ها نسبت به آنها نگرانی دارند و ما متعهدیم که خارج از چارچوب توافق هسته ای، حتی با عزمی بیش تر به آنها پیگیری کنیم.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تصمیم رییس‌جمهور آمریکا جهت ادامه تعلیق تحریم‌های کشور عزیزمان ایران را مثبت ارزیابی کرد و گفت: نشست بروکسل فرصتی بود تا راجع به

مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ادامه یادداشت خود تاکید کرد: در حقیقت توافق بر اساس یک ماموریت شرکت ملل مذاکره شد که ابعاد آن را به طور براق مشخص می کند.

موگرینی در بخش دیگری از این یادداشت تاکید کرد که خاورمیانه منطقه ای استراتژیک جهت اتحادیه اروپاست و ثبات، امنیت و صلح این منطقه به طور مستقیم به ثبات، امنیت و صلح اروپا گره خورده است و آنها متعهد به محافظت از آن هستند.

واژه های کلیدی: اروپا | ایران | توافق | خارجی | آمریکا | بروکسل | اتحادیه اروپا | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs