بایرون کرمان گردشگری دهستان گوغر بافت

بایرون: کرمان گردشگری دهستان گوغر بافت گردشگری بهار کرمان

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات انگيزه رويارويي با پرسپوليس به من کمک خواهد کرد / منصور ابراهيم‌زاده

در ابتداي فصل هيچ يک از هواداران سپاهان تصور نمي کردند اين فصل هم تيمشان نتواند آن سپاهان هميشگي باشد. پرافتخارترين تيم ليگ برتر با پنج قهرماني، اکنون با ٢٠ امت

انگيزه رويارويي با پرسپوليس به من کمک خواهد کرد / منصور ابراهيم‌زاده

منصور ابراهيم زاده: انگيزه رويارويي با پرسپوليس به من کمک خواهد کرد

عبارات مهم : سپاهان

در ابتداي فصل هيچ يک از هواداران سپاهان تصور نمي کردند اين فصل هم تيمشان نتواند آن سپاهان هميشگي باشد. پرافتخارترين تيم ليگ برتر با پنج قهرماني، اکنون با ٢٠ امتياز در رده سيزدهم جدول ليگ برتر قرار داد و يکي از تيم هاي منطقه سقوط هست. قرارگرفتن اين تيم مدعي در منطقه خطر، اتفاق بي سابقه اي هست. اصفهاني ها براي نجات از اين مخمصه دست به دامن مربي معروفشان منصور ابراهيم زاده شده است اند. ابراهيم زاده ٦١ساله بعد از حضور در تيم هاي سپاهان، ذوب آهن و تيم ملي به عنوان کمک مربي، سال هاي درخشاني براي ذوب آهن رقم زد. دو نايب قهرماني در ليگ برتر و از آن مهم تر راهيابي به فينال ليگ قهرمانان در سال ١٣٨٩ باعث شد تا نام منصور ابراهيم زاده به عنوان يکي از مربيان موفق فوتبال ايران مطرح شود. سرمربي پيشين راه آهن، نفت تهران، پيکان و مس کرمان، بعد از حدود سه سال دوري از سطح فوتبال ايران، دوباره به ليگ برتر برگشته تا به قول خودش ثابت کند سپاهان همچنان «شير» هست. ابراهيم زاده در اولين گام، فردا ميهمان پرسپوليس است.

آقاي ابراهيم زاده چه روندي طي شد تا شما سرمربي سپاهان شديد؟
با توجه به اينکه سرمربي قبلي از تيم جدا شده است بود، کلوب از من درخواست کرد به تيم اضافه شوم. من هم با توجه به حس دروني ای که به سپاهان و هوادارانش داشتم و نيازي که در اين مقطع وجود داشت، تصميم گرفتم به تيم اضافه شوم.

چقدر اميدواريد سپاهان بتواند نتايج ضعيف گذشته را در ٩ هفته باقي مانده جبران کند؟
به نظرم ما تيم و بازيکنان باکيفیتي داريم. يک سري پرسشها و بدشانسي ها در فصل براي تيم پيش آمد. اين نتايج به دليل استرس و نبود خودباوري بوده هست؛ وگرنه جايگاه سپاهان بايد خيلي بهتر از اين باشد. اگر بازيکنان خودشان را باور داشته باشند، قطعا جايگاه تيم بهتر خواهد شد.

انگيزه رويارويي با پرسپوليس به من کمک خواهد کرد / منصور ابراهيم‌زاده

در اولين گامتان با سپاهان ديدار بسيار سختي پيش رو داريد؛ در پایتخت کشور عزیزمان ایران ميهمان تيم صدرنشين ليگ هستيد، براي اين شروع سخت چه برنامه اي داريد؟
به اعتقاد من ابتدا بايد از نظر انگيزشي به اين بازي نگاه کرد. بازي با پرسپوليس از آن بازي هايي است که براي همه بازيکنان انگيزه ايجاد مي کند. از اين نظر، اين بازي مي تواند يک شروع خوب براي ما باشد. انگيزه رويارويي با پرسپوليس به من کمک خواهد کرد. از طرفي ما بايد کار و برنامه خود را پيش ببريم و با هر تيمي که بازي داريم، براي آن بازي برنامه داشته باشيم. سپاهان و پرسپوليس هميشه از هم آشنایی داشته اند و هميشه بازي اين دو تيم زيبا بوده هست. اميدوارم با توجه به انگيزه فرزند ها، با وجود داشتن برخي مشکلات، بازي زيبايي مشاهده کنيم.

شما به عنوان يک اصفهاني در هر دو کلوب سپاهان و ذوب آهن کمک مربي بوده ايد، سال هاي بسيار خوبي را نیز به عنوان سرمربي ذوب آهن تجربه کرديد، حتما خيلي علاقه داشتيد روزي سرمربي سپاهان شويد؟
البته من در گذشته سرمربي سپاهان بوده ام. سپاهان آن موقع زير نظر مجموعه فولادمبارکه قرار نگرفته بود و کلوب کنوني نبود. درست است اين اولين تجربه من به عنوان سرمربي سپاهان در ليگ برتر هست، ولی ديدگاه من هميشه اين بوده که به اين جايگاه برسم البته نه با تحت فشار قراردادن کسي. گزینش سرمربي بر عهده کلوب بوده و خوشحالم که اين اتفاق افتاده است.

شما بعد از حضور به عنوان کمک مربي در سپاهان، ذوب آهن و تيم ملي در سال هاي ١٣٨٧ تا ١٣٩١، دوران موفقي در ذوب آهن داشتيد، در نفت پایتخت کشور عزیزمان ایران هم نتايج خوبي گرفتيد، ولی در سه، چهار سال اخير در راه آهن، پيکان و مس کرمان نتوانستيد به سير صعودي تان ادامه دهيد؛ دليلش چه بود؟ راه آهن سيزدهم شد. در پيکان در نيم فصل جدا شديد. با مس هم نتوانستيد به ليگ برتر افزایش کنيد…
به نظرم سير صعودي کارم در راه آهن هم ادامه پيدا کرد. ما در راه آهن در نيم فصل دوم نتايج بسيار خوبي گرفتيم. بازيکناني مثل علي عليپور، بهنام برزاي، رامين رضاييان و مهدي مهدي پور را به فوتبال ايران معرفي کرديم. نشانه ما اين بود که در فصل دوم راه آهن را به جايگاه بالايي در فوتبال ايران برسانيم که با توجه به مشکلاتي که براي مالک کلوب راه آهن رخ داد، نتوانستيم برنامه مان را ادامه دهيم. به هرحال اميدوارم در سپاهان اتفاقات خوبي رخ بدهد. سپاهان هميشه يک تيم بزرگ است.

اين تيم بزرگ که با پنج قهرماني پرافتخارترين تيم تاريخ ليگ برتر است و هميشه به ثبات مديريت مشهور بوده، دو، سه سالي است اصلا وضعيت مناسبي ندارد. تغيير مرتب مديريت و مربيان هم اصلا نتوانسته به اين تيم کمک کند. دليل اينکه سپاهان در اين دو، سه سال به اين روز افتاده، چيست؟
اين عنوان به مديريت کلان کلوب برمي گردد. اين تغييرات که شما عنوان کرديد، مديريتي بوده و در حيطه اختيارات و وظايف من نيست راجع به آنها صحبت کنم. به هر حال يک سليقه اي بوده که اين اتفاقات رخ داده و بايد خود مديران توضيح بدهند.

در ابتداي فصل هيچ يک از هواداران سپاهان تصور نمي کردند اين فصل هم تيمشان نتواند آن سپاهان هميشگي باشد. پرافتخارترين تيم ليگ برتر با پنج قهرماني، اکنون با ٢٠ امت

سپاهان در ادامه فصل، نه شانس قهرماني دارد، نه در آسيا حاضر است و براي کسب سهميه ليگ قهرمانان هم بدون شانس هست، براي تيم تان در اين فصل چه هدفي را ترسيم کرده ايد؟
مسلما عمده ترين کار ما اين خواهد بود که جايگاه تيم را اوج ببريم و براي رسيدن به اين هدف، بايد آرامش را به تيم برگردانيم. مطمئنا ما مي توانيم يک تيم خوب بسازيم. نشانه اصلي ام برگرداندن آرامش به سپاهان است.

سپاهان در منطقه سقوط قرار دارد، آيا اين تيم بزرگ بايد براي فرار از منطقه خطر تلاش کند؟
اصلا اين قابل تصور نيست.

روزنامه شرق

واژه های کلیدی: سپاهان | پرسپوليس | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs