بایرون کرمان گردشگری دهستان گوغر بافت

بایرون: کرمان گردشگری دهستان گوغر بافت گردشگری بهار کرمان

گت بلاگز اخبار پزشکی کاهش وزن تنها با ورزش به سلامت زانو کمکی نمی‌کند

افرادی که به چاقی مفرط مبتلا هستند و زانو درد دارند نمی‌توانند تنها با ورزش سلامت زانوی خود را زیاد کردن دهند و باید در کنار ورزش جهت چربی سوزی از رژیم غذایی اس

کاهش وزن تنها با ورزش به سلامت زانو کمکی نمی‌کند

کاهش وزن تنها با ورزش به سلامت زانو کمکی نمی کند

عبارات مهم : سلامت

افرادی که به چاقی مفرط مبتلا هستند و زانو درد دارند نمی توانند تنها با ورزش سلامت زانوی خود را زیاد کردن دهند و باید در کنار ورزش جهت چربی سوزی از رژیم غذایی استفاده کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از Science daily ، تحقیقاتی در زمینه زیاد کردن سلامت زانو در افراد مبتلا به چاقی مفرط در جلسه هر سال انجمن رادیولوژی آمریکا ارائه شد. طبق این تحقیقات افرادی که به چاقی مفرط مبتلا هستند و این مساله باعث تحلیل رفتن زانوی آنها می شود باید حتما از رژیم غذایی استفاده کنند و ورزش جهت آنها کافی نیست.

کاهش وزن تنها با ورزش به سلامت زانو کمکی نمی‌کند

چاقی مفرط یکی از دلایل مهم آرتروز مفاصل هست. بیش از یک سوم افراد بالای 60 سال به آرتروز مبتلا هستند و آرتروز زانو یکی از مرسوم ترین انواع این بیماری هست. در زیاد موارد آرتروز زانو فرد مجبور به تعویض زانو می شود.

مدیر این تحقیقات در این باره می گوید: هنگامی که غضروف زانو از بین می رود بیماری قابل درمان نیست بنابراین افرادی که نشانه های آرتروز را متوجه می شوند باید اقدام به چربی سوزی کنند و این کار با رژیم غذایی قابل انجام است.

افرادی که به چاقی مفرط مبتلا هستند و زانو درد دارند نمی‌توانند تنها با ورزش سلامت زانوی خود را زیاد کردن دهند و باید در کنار ورزش جهت چربی سوزی از رژیم غذایی اس

تحقیقات در این زمینه در 96 ماه بر روی افراد مبتلا به چاقی مفرط انجام شده است است و بیماران مورد بررسی آرتروز با شدت کم تا میانگین داشتند.

افرادی که در این تحقیقات اقدام به چربی سوزی به وسیله رژیم غذایی و ورزش کردند نسبت به دیگران در ناحیه زانو شرایط بهتری داشتند. پیش تر این تصور وجود داشت که تنها با ورزش می توان در افراد در معرض خطر آرتروز وزن را کم کردن داد ولی مطالعات اخیر نشان داد که رژیم غذایی نقش مهم تری در این زمینه ایفا می کند.

واژه های کلیدی: سلامت | آرتروز | تحقیقات | رژیم غذایی | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs